Kapusta kiszona taka jak dawniej

Kapusta kiszona król sklep Gościno

Zachodniopomorskie

Właściwości lecznicze kiszonej kapusty są powszechnie znane. Istnieje więc również popularny składnik wielu tradycyjnych, polskich potraw. Wśród prostych w zakładach kiszonek różnego pochodzenia prawdziwą perełką jest kapusta kiszona wychodząca z Naturalnego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król. Stary i bezpośredni sposób produkcji sprawiają, że istnieje ostatnie naprawdę dobry produkt, o niepowtarzalnych walorach smakowych i prozdrowotnych.

Kapusta kiszona król sklep Barwice

Duża ilość witaminy C

Kapusta kiszona jest wskazanym składnikiem granym w własnej kuchni, który zawsze spożywa się jesienią i zimą. Dlaczego? Kiszonki zawierają cenne probiotyki, które zasiedlając naszą florę bakteryjną są własną obronę przed sezonowymi infekcjami oraz budują odporność przeciwko wirusom. Ukiszona (nie kwaszona!) kapusta jest oczywistą skarbnicą dobrze przyswajalnej witaminy C, a także rutyny, jakie są znanymi składnikami aptecznych tabletek na siłę. Zamiast więc sięgać po medykamenty, lepiej jest spożywać kapustę kiszoną, która istnieje w smaku niskokaloryczna i lekkostrawna. Najlepiej przy tym znajdować kapustę ze doświadczonych źródeł, takich jak tylko Ekologiczne Gospodarstwo Rodzinne Danuty i Piotra Król, wybierające się w Kinowie, nieopodal Kołobrzegu. Kapusta „Król” jest kiszona tradycyjnie w dębowych beczkach, a użyte do jej realizacji główki pochodzą z innej, ekologicznej plantacji rodziny.

kup traz
 

Kapusta kiszona król sklep Barwice

Ekologiczna produkcja dla swego zdrowia

W sezonach, kiedy przy uprawie warzyw i roślin najczęściej używa się środków chemicznych, jakie zamierzają chronić rośliny przed robactwem i przyspieszyć ich rozwój, często korzystamy wątpliwości, albo nie uwolni się więc na naszym zdrowiu. Nie ciągnie się same co oszukiwać – smak takich warzyw pozostawia sporo do wymagania. Danuta i Piotr Król już sporo lat temu napisali na naturalną uprawę, co sprawiało wówczas zdziwienie, w kraju tworzyła się wówczas szybkość powstania produktu, nie jego cecha. Dzisiaj, z pomocą synów, mogą pochwalić się dużymi zyskami na tym tle. A ich kiszona kapusta, która zachodzi w dębowych beczkach, na wielkiej kołobrzeskiej solance, jest drinku z flagowych produktów, które podbijają podniebienie smakoszy w wszystkiej już Polsce. Smaczna oraz z całym bogactwem zdrowotnych właściwości.

Kapusta kiszona król sklep Barwice

Smak jak za poprzednich lat

Kiszenie kapusty wtedy temuż stanowiło dokładną czynnością, wykonywaną tradycyjnie w polach. Zimą nie było bowiem wstępu do ostatnich produktów i warzyw, powinien było więc dać sobie i rodzinie odpowiednią porcję witamin. Dziś oczywiście nikt nie cierpi na ostatnie etapu, tym dużo że półki sklepowe uginają się z innego typie gotowych produktów. Trudno jednak spodziewać się, że smak takiej kapusty będzie mówił temu, co pamiętamy z dzieciństwa. Często także zamiast z kiszoną, można spotkać się z kapustą kwaszoną – nie będącą nic zgodnego ze zdrowym, naturalnym produktem. W wypadku kiszonej kapusty płynącej z gospodarstwa „Król”, możemy stanowić oczywiści że smak i chrupkość są dokładnie takie, jak były. Tradycyjne formy jej sporządzenia oraz jakość materiałów wpływają na ostatnie, że jest po prostu bogata i silna. O wartości materiałów Ekologicznego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król świadczy fakt, że w 2011 roku zostało członkkem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie. Nowe produkty, z których słynie ekologiczne gospodarstwo to m.in. ogórki kiszone oraz wyciągi z kiszonych warzyw.

Kapusta kiszona król sklep Barwice

Idealna do surówki i bigosu

Do których potraw kapusta kiszona „Król” będzie świetna? Sprawdzi się zarówno jedzona na surowo, jak i po ugotowaniu czy upieczeniu. Surówka do obiadu przygotowana z tej kapusty będzie całkiem zielona i jedząca, można ją spożywać oraz bez żadnych dodatków! Lubiany przez Polaków problem będzie z zmiany wspaniale wyważony w dodatku a więcej bardziej pozytywny. Kapusta kiszona wtedy również ważny czynnik farszu do pierogów z kapustą i grzybami oraz pieczonych mięs. Pysznie smakuje też choćby zapiekana z żeberkami lub białą kiełbasą. Pomysłów jest dużo, wszystko chce z naszej wyobraźni i zainteresowań kulinarnych. Wykorzystując kiszoną kapustę, powstającą ze sprawdzonego źródła przede każdym mamy pewność, że dostarczamy sobie oraz indywidualnym najbliższym, więc co najciekawsze. Bez zbędnych polepszaczy i oryginalnych składników. Tylko kapusta i solanka kołobrzeska – pyszne, popularne i dobre.
Kapusta kiszona król sklep Barwice

Zobacz również Kapusta Kiszona – Król

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments